تجارت با چین - واردات کالا از چین

اطلاعات تجارت با چین و تولیدکنندگان و محصولات چین ، خدمات تجاری چین

خرید در پکن به گونه ای اجتناب ناپذیر جاذب، جالب و اغوا کننده است. شما میتوانید در پکن هر روز یک مرکز خرید یا بازار جدید را کشف کنید. مراکز مختلف خرید در پکن با ارائه طیف متنوع و وسیعی از محصولات اصل چینی و همچنین مارکهای غیر چینی که در چین ساخته میشوند، بهشتی را برای گردشگران علاقمند به خرید که از پکن بازدید میکنند به وجود آورده اند.

به طور کلی نقاط خرید در پکن به دو دسته تقسیم میشوند: بازارهای خرید و فروشگاههای خرید.

بازارهای خرید:

بازارهای خرید در تمامی فصول سال شلوغ و مملو از گردشگرانی است که برای برخورداری از خریدی مطلوب با کیفیتی متوسط و قیمتی مناسب به آنجا مراجعه کرده اند. با ورود به بازار با ردیفهای طویل و شلوغی از غرفه های فروش مواجه میشوید که تا جای ممکن کالاهای خود را در معرض نمایش گذاشته اند. هنگام عبور از مقابل غرفه ها، نوای ترغیب کننده مغازه داران را میشنوید که با سلام کردن و دعوت مشتریان به داخل غرفه سعی در تشویق آنان برای خرید از غرفه خود دارند. برخی از غرفه داران به دلیل برخورد مداوم با گردشگران کشورهای مختلف در آن مرکز خرید، قادر هستند تا با جملاتی ابتدایی به زبان شما با شما احوالپرسی نمایند. همچنین بعضی از آنان تا حدی ملیت مشتریان را از روی چهره آنان تشخیص میدهند و دور از انتظار نیست که به هنگام عبور از مقابل غرفه آنان به زبان مادری شما ، شما را تشویق به خرید نمایند. بازارهای خرید در پکن به معنای تخفیف، تخفیف و تخفیف است. چانه زدن در این بازارها به قانون آنها تبدیل شده و خرید از آنان بدون درخواست تخفیف دور از انتظار است. قیمتهای اولیه که توسط غرفه دار اعلام میگردد میتواند حتی تا 3 برابر بالاتر از قیمت واقعی کالا باشد. شما میتوانید قیمت مناسب و مورد نظر خود را پیشنهاد دهید و در بازی بالا و پائین کردن قیمتها شرکت کنید! در نهایت با مجاب کردن غرفه دار میتوانید کالای مورد نظر خود را تا یک سوم قیمت اولیه و حتی گاهی کمتر خریداری نمائید. خرید در این بازارها علاوه بر به صرفه بودن قیمت آن، نوعی سرگرمی و در عین حال رو در روئی شاد و دوستانه با غرفه داران چینی و در نهایت ابجاد بک روز متفاوت و مفرح است.

نکته مثبت دیگری که در تمامی این بازارها به چشم میخورد اختصاص یک طبقه از بازار و عموما آخرین طبقه آن به زنجیره ای از رستورانهای سلف سرویس است. هر غرفه غذاهای خاص خود را ارائه میکند و نمونه ای از غذای آماده به سرو را جهت مشاهده مشتریان به نمایش گذاشته است. نرخ غذا در این مراکز بسیار مناسب است. شما میتوانید از هر غرفه یک غذای مورد علاقه خود را دریافت نموده و بر روی میز خود رنگین کمانی اشتها برانگیز از خوراک متنوع درست کنید.

معرفی معروفترین بازارهای پکن:

بازار یاشو Yashow

بازار یاشو که در منطقه سن لی تون (Sanlitun) پکن واقع شده یکی از پرطرفدارترین بازارهای پکن برای گردشگران و در عین حال افراد چینی است. این بازار متشکل از 5 طبقه است. پوشاک، کفش، کیف، کلاه، ساعت و موارد محدودی از صنایع دستی چین از کالاهای موجود در این بازار است. کفش و کیف در طبقه زیرین بازار ارائه میگردد. طبقه اول و دوم و سوم مختص پوشاک است. در طبقه سوم همچنین یک غرفه خیاطی بزرگ با انواع پارچه های ابریشم موجود میباشد. طبقه چهارم شامل کالاهایی چون mp3, mp4 ، ساعت ، اسباب بازی، لوازم تزئینی و غرفه فروش چای است. ساعات کاری این بازار از 9 صبح تا 9:30 شب است.

 

 بازار هونگ چیائو Hongqiao

این بازار که به بازار مروارید (Pearl Market) نیز معروف است در خیابان هونگ چیائو (Hong Qiao) و در نزدیکی معبد آسمانی (Temple of Heaven) که یکی از مراکز دیدنی پکن است واقع شده است. بازار هونگ چیائو از 5 طبقه تشکیل یافته است. دلیل نامیدن آن به بازار مروارید نیز به دلیل وجود مرکز گسترده ارائه مرواریدهای اصل و پرورشی در اندازه، قیمت و رنگهای مختلف در 3 طبقه متفاوت در این بازار است. مرواریدهای اصل و قیمتی که به طرزی بسیار ظریف و زیبا به شکل زینت آلات ارانه میگردند در طبقات زیر همکف و طبقه پنجم و مرواریدهای بدلی در طبقه چهارم به نمایش در آمده است. طبقه سوم آن نیز با صنایع دستی مختلف چین به شما خوش آمد می گوید. طبقه اول این بازار طیف وسیعی ار محصولات الکترونیکی و الکتریکی و لوازم منزل را در بر گرفته است. در طبقات دیگر شما با دنیائی از رنگها و طرحها در پوشاک، کفش، کیف، بادبزن، زینت آلات و وسایل کادوئی کوچک مواجه میگردید. ساعت کاری آن از 9:30 صبح الی 7:30 عصر است.

بازار سیلک Silk Market

سیلک مارکت واقع در Xiushui East Road که در 7 طبقه طراحی گردیده کالاهائی چون کفش، کیف و پوشاک را در طبقات اول و دوم عرضه می نماید. طیقه سوم شامل لباس بچه گانه، روتختی و رومیزی و فرش است. درطبقه چهارم میتواند زینت آلات ، لوازم تزئینی منزل، اسباب بازی و لوازم آرایشی خریداری نمایئد. طبقه پنجم نیز کریستال و مروارید ارائه می نماید. همانگونه که از اسم این بازار پیداست این بازار به ارائه انواع سیلک ( ابریشم) نیز می پردازد. ساعات کاری این بازار از 9 صبح تا 9 شب است.

بازار پن جیا یوان Pan Jia Yuan

اگر به دنبال خرید صنایع دستی چین میباشید هیچ بازاری را به وسعت و تنوع بازار پن جیا یوان نخواهید یافت. این بازار که به عنوان بازار مادر صنایع دستی پکن است در حدود 3000 فروشنده را پوشش میدهد. انواع لوازم آنتیک ، عتیقه جات بعضا اصل مربوط به سلسله های مختلف امپراطوری چین، چینی آلات، لوازم چوبی، زینت آلات زیبای سنتی چین و سنگهای قیمتی را میتوان به وفور در این بازار یافت. این بازار که در غرب Panjiaoyuan Qiao واقع گردیده خریداران بی شماری را به خود جذب نموده است. ساعات کاری آن 8:30 صبح تا 6 بعد از ظهر در روزهای دوشنبه تا جمعه و 4:30 صبح تا 6 بعد از ظهر در روزهای شنبه و یکشنبه است.

اکنون به طور خلاصه به بررسی فروشگاههای خرید پکن می پردازیم:

فروشگاههای خرید پکن وسیع و مدرن میباشند. آخرین مدهای انواع مارک های معروف ساخت چین و دیگر کشورها در این مراکز عرضه میگردد. فروشگاههای خرید دارای مغازه هائی با دکوراسیون مد روز و ویترین هائی است که آخرین مد سال را بر تن مانکن ها به جلوه میکشند. برخلاف بازار های پکن قیمت کالاها در این مراکز ثابت است و بر روی کالا درج شده است. چانه زدن در این مراکز جائی ندارد و نرخ کالاها بسیار بالا است ولی در عین حال بیشتر مارکهای معروف دنیا که بعضا در چین تولید میشوند را به نمایش گذاشته اند. این مراکز در سال به مناسبتهای مختلفی همچون سال نو و یا تغییر فصل دست به حراج میزنند .

معرفی برخی از فروشگاههای خرید پکن:

خیابان وانگ فو جینگ Wangfujing

خیابان وانگ فو جینگ یکی از دیدنی ترین مراکز پکن است. این خیابان که به دلیل ممنوع بودن تردد اتومبیل در آن به خیابان پیاده رو نیز معروف است نه تنها مرکز خریدی گسترده است بلکه به عنوان مرکزی جهت گردش نیز به شمار میرود. در دو طرف این خیابان مراکز خرید و فروشگاههای مختلف به عرضه هر نوع کالا اعم از پوشاک، کفش، کیف، صنایع دستی، زینت آلات و غیره می پردازند. در اواسط این خیابان به کوچه ای بر می خوریم که به دنیای سنتی پکن گشوده میشود . در آن میتوان مغازه هائی را که به ارائه غذاهائی سرپائی می پردازند یافت. در وسط این خیابان ترن تفریحی علاقمندان را جهت گردش از این سوی خیابان به آن سوی خیابان منتقل می نماید. این خیابان پر از نور، رنگ و صدا است.

خیابان شیدن Xidan

این خیابان نیز از دیگر مناطق خرید پکن است که مد و زیبائی را تلفیق نموده است. وجود پاساژهای خرید متعدد با ارانه مارکهای جهانی ، این منطقه را به مرکزی بین المللی مبدل کرده است. انواع پوشاک، کفش، کیف، لوازم و البسه ورزشی و دیگر کالاها در این خیابان عرضه میگردد. فروشگهای بزرگ برگزار کننده مراسم عروسی و عکاسی و فیلمبرداری نیز در این خیابان دیده میشود.

مرکز خرید لوفتهانزا Lufthansa

این مرکز خرید در خیابان لیانگ ما چیائو (Liangmaqiao) واقع شده است. مرکز خرید لوفتهانزا در 4 طبقه طراحی گردیده و کالاهای متنوعی چون لوازم الکترونیکی ، زینت آلات، کفش، لباس، البسه ورزشی، تابلوهای نقاشی و غیره در در بر می گیرید. ساعات کاری آن 9 صبح الی 9 شب است.

منطقه خرید سن لی تون

مرکز خرید سن لی تون با نام Sanlitun Village یکی دیگر از مراکز خریدی است که زیبائی و مد را در هم آمیخته است. این منطقه نه تنها یکی از بهترین مراکز خرید برای مارک پوشان است بلکه وجود رستورانها و کلوب های متعدد در این منطقه نیز آن را به یک مرکز خرید- تفریحی بدل نموده که گردشگران بسیاری را به خود جذب می نماید. انواع البسه، کفش ، کیف و لوازم الکترونیکی از کالاهای این مرکز خرید است.

http://persian.cri.cn

+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم تیر ۱۳۸۹ساعت 16:41  توسط مدیر  |